Objawy - erytrocyty-w-moczu

Erytrocyty w moczu

objawy.org.pl
Internauci o erytrocytach w moczu

 

 

Aktualnie na forach internetowych możemy spotkać wiele dyskusji na temat- erytrocyty w moczu. Forumowicze zastanawiają się co, to w ogóle oznacza oraz co to są erytrocyty. Jak dowiadujemy się od forumowiczów, rozmawiających na forum obecność erytrocytów w moczu może być objawem wielu poważnych chorób i zawsze wymaga konsultacji z lekarzem. Przyczyna erytrocytów w moczu może dotyczyć samego okładu moczowego od nerek, przez moczowód do pęcherze moczowego i cewki moczowej. Należy zawsze wykluczyć uraz jednego z tych elementów. Obecność erytrocytów w moczu, może również być objawem stanu zapalnego nerek lub innych procesów chorobowych w obrębie tych narządów oraz ich naczyń krwionośnych.

 

Forumowicz kryjący się pod nickiem „szalony doktor” napisał, że częstą przyczyną obecności erytrocytów w moczu jest kamica układu moczowego. Kamień, przesuwając się w dół układu, kaleczy najpierw miedniczkę nerkową, potem nabłonek moczowodu i wreszcie ściany pęcherze i cewki. "Wędrówce" kamienia towarzyszy zwykle bardzo silny ból, może także wystąpić gorączka.

 

Zdaniem forumowiczów poważną potencjalną przyczyną erytrocytów w moczu są nowotwory układu moczowego, zwłaszcza pęcherza.

 

Internautka „Iza” zaznacza, że obecność erytrocytów w moczu może być tylko jednym z objawów ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków.

 

Forumowiczka ”Iza” zwraca również uwagę na to, że u kobiet należy wykluczyć ewentualną domieszkę krwi miesiączkowej.

 


Pozostałe tematy: